Efekt domina na alei Armii Krajowej
Pierwszy wypadek rozegrał się w Rzeszowie przed godziną 14:30 na alei Armii Krajowej. Z policyjnych ustaleń wynika, że 31-letnia mieszkanka powiatu kolbuszowskiego, która prowadziła Porsche, jechała prawym pasem w kierunku ulicy Lwowskiej.

Najprawdopodobniej nie zachowała ona bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu, co doprowadziło do gwałtownego najechania na tył Toyoty. Siła uderzenia była na tyle duża, że Toyota została przepchnięta i uderzyła w tył Volkswagena. W wyniku tego karambolu ucierpiały dwie osoby – 22-letni pasażer Toyoty oraz 20-letnia kobieta podróżująca Volkswagenem.
Dramatyczne dachowanie na trasie S19
Kilkadziesiąt minut później, przed godziną 16:00, służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o kolejnym groźnym zdarzeniu, tym razem w Sokołowie Małopolskim. Na trasie ekspresowej S19 w kierunku Rzeszowa 20-letnia kierująca Oplem z nieustalonych przyczyn zjechała do prawej krawędzi jezdni, gdzie uderzyła w plastikowe zapory drogowe.
Następnie pojazd gwałtownie zjechał na lewą stronę, przewrócił się na dach i zderzył z dostawczym Iveco. W tym wypadku ranna została młoda kierująca Oplem, którą zespół ratownictwa medycznego niezwłocznie przetransportował do szpitala.

Policja: uważajmy na drogach
Funkcjonariusze dokładnie zweryfikowali stan trzeźwości wszystkich kierowców biorących udział w obu zdarzeniach. Badania potwierdziły, że uczestnicy byli trzeźwi.
Policjanci po raz kolejny zaapelowali do kierowców o zachowanie maksymalnej czujności i bezpiecznych odstępów, szczególnie na drogach szybkiego ruchu oraz w godzinach popołudniowego szczytu, kiedy chwila nieuwagi może doprowadzić do utraty kontroli nad pojazdem.



![Magiczna premiera „Calineczki” w Trzcianie zachwyciła publiczność [ZDJĘCIA] Magiczna premiera „Calineczki” w Trzcianie zachwyciła publiczność [ZDJĘCIA]](https://static2.rzeszow-info.pl/data/articles/sm-4x3-magiczna-premiera-calineczki-w-trzcianie-zachwycila-publicznosc-zdjecia-1773737761.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze