Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Przetarg na budowę dzwonnicy rozstrzygnięty

Rozstrzygnięto przetarg na budowę dzwonnicy Dzwonu Niepodległości. Zostanie zbudowana na Placu Wolności w sąsiedztwie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego na osi ul. Jacentego Gałęzowskiego zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi. Koszt tej inwestycji to prawie 275 tys. zł.
Przetarg na budowę dzwonnicy rozstrzygnięty

Źródło: Materiały ZZM

Wykonawcą robót jest AJ Profibud, spółka z o.o. z Chmielnika. Umowa z wykonawcą została już podpisana. Dzwonnica ma stanąć do sierpnia 2024 r. 

W ramach inwestycji zgodnie z dokumentacją projektową nastąpi demontaż istniejącej nawierzchni, przygotowanie fundamentu wraz z wyprowadzeniem prętów dla słupów. Następnie zostaną wykonane słupy, belki żelbetowe, a także montaż jarzma wraz z dzwonem. Ostatnim etapem będzie przygotowanie nawierzchni z płyt kamiennych w nawiązaniu do kolorystyki istniejącej już nawierzchni przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Również w ramach inwestycji zlecone zostanie odnowienie dzwonu oraz wykonanie nowego jarzma. 

Jak poinformował Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie, wykonawca przedstawił do akceptacji materiały z których wykonana będzie dzwonnica. Aktualnie trwa odnawianie dzwonu. Rozpoczęto też  działania niezbędne do wykonywania nadzoru archeologicznego 
nad inwestycją z uwagi na jej lokalizację. 

 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów