Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Duża inwestycja. Głogów Małopolski otrzymuje 6 mln zł na rozwój

Spotkanie między Teresą Kubas-Hul a Tomaszem Skoczylasem – dzięki nim, gmina otrzyma znaczące środki z budżetu wojewody podkarpackiego, które zostaną przeznaczone na różnorodne inicjatywy wspierające lokalną społeczność.
Duża inwestycja. Głogów Małopolski otrzymuje 6 mln zł na rozwój

Źródło: Materiały Rzeszów Info

Największy udział w tym budżecie mają programy skierowane do dzieci i rodzin, z kwotą przekraczającą 5,3 mln zł. To znaczące wsparcie dla najmłodszych mieszkańców, które obejmie nie tylko edukację, ale także kulturalne i rekreacyjne aktywności.

Warto również zauważyć, że niemal 400 tys. zł zostanie przeznaczone na osoby z niepełnosprawnością. Te środki umożliwią rozwój infrastruktury dostępnej dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności oraz zapewnią im większe wsparcie i możliwości aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Ponadto, blisko 185 tys. zł zostanie przeznaczone na wsparcie seniorów. Program Senior+ zyska szczególne wsparcie finansowe, co pozwoli na organizację różnorodnych zajęć, aktywizację oraz pomoc materialną dla osób starszych.

Współpraca między wojewodą a aktywistą społecznym – Tomaszem Skoczylasem - jest kluczowa dla skutecznego wykorzystania tych środków. Ich zaangażowanie dają nadzieję na pozytywny rozwój Głogowa Małopolskiego, poprawiając życie mieszkańców i budując silniejszą, bardziej zintegrowaną społeczność.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów