Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Rzeszów i 130 milionowe dofinansowanie na Infrastrukturę, klimat oraz środowisko!

Konrad Fijołek (prezydent miasta Rzeszowa, ubiegający się aktualnie o przedłużenie kadencji w drugiej turze wyborów), napisał na swoim oficjalnym profilu na Facebooku, że Rzeszów może zyskać blisko 130 milionów złotych z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat oraz Środowisko. Projekt, który został opracowany przez rzeszowskie władze, wyprzedził m.in. takie aglomeracje jak Warszawa czy Poznań. Uzyskał on aż 286 punktów. Miasto Rzeszów i MPWiK, w ramach tego projektu, planują budowę kanalizacji sanitarnej, o średnicy 800 m.
Rzeszów i 130 milionowe dofinansowanie na Infrastrukturę, klimat oraz środowisko!

Źródło: mpwik.rzeszow.pl

„Rzeszów ma szanse na blisko 130 milionowe dofinansowanie z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko. Nasz projekt otrzymał najwyższą ocenę i wyprzedził na liście m.in.: Warszawę oraz Poznań.” – powiedział w Facebookowym wpisie Konrad Fijołek

Projekt rzeszowskich władz i MPWiK

9 kwietnia b.r. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska wydał do publikacji listę projektów, które zostały przez niego ocenione. Bardzo wysoką liczbę punktów otrzymał rzeszowski projekt, gdzie znalazły się m.in. plany rozbudowy infrastruktury wodociągowo – kanalizacyjnej. Projekt ten otrzymał aż 286 punktów. W kontekście wartości zaplanowanych inwestycji, Rzeszów jest drugi na liście, zaraz po Warszawie. Koszty w ujęciu całkowitym, jeśli chodzi o inwestycje, wynosi 225,9 mln zł brutto. Wniosek o dofinansowanie objął zaś koszty w wysokości 129, 5 mln zł (70 proc wartości netto). Prezydent miasta Rzeszowa, Konrad Fijołek, wypowiedział się, że w ramach projektu, przez miasto Rzeszów i MPWiK, budowa kanalizacji sanitarnej o średnicy 800 mm. Kanalizacja ta, sięgać będzie m.in. takich ulic jak: Tarnowska, Młocińska, Warszawska i posłuży przepływowi nieczystości w północno – zachodnim rejonie Rzeszowa. Kluczowymi częściami w złożonym wniosku były również cztery inne inwestycje, na terenie rzeszowskiej oczyszczalni ścieków. Skuteczność tejże oczyszczalni, po zrealizowaniu wszystkich przedsięwzięć, wzrosłaby o 25%. Poza tego typu planami, we wniosku było także wspomniane o unowocześnieniu bezwykopowej, centralnej magistrali wodociągowej, zasilającej Rzeszów. Wielkość tego projektu, wyznacza fakt, że w przeciągu minionych 20 lat, ze środków UE, MPWiK Sp. Z o.o. zyskał ponad 155, 2 mln złotych. 

„MPWiK gratulacje! Robicie to dobrze!” – podsumował w swoim wpisie prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek

 

 

 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów