Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Nowy pojazd dla OSP Pogwizdów Nowy

Ochotnicza Straż Pożarna z osiedla Pogwizdów Nowy w Rzeszowie otrzyma nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. - Nadwyżkę pieniędzy, którą będziemy mieli po zakupie tego samochodu, przeznaczymy na dosprzętowienie i umundurowanie naszych strażaków z OSP Przybyszówka, Dębina i Wilkowyja – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Nowy pojazd dla OSP Pogwizdów Nowy

Autor: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Na zakup samochodu dla strażaków ochronników z osiedla Pogwizdów Nowy w tegorocznym budżecie miasta początkowo było 400 tys. zł. Były to pieniądze z Rzeszowskiego Budżetu ObywatelskiegoW styczniu tego roku strażacy z OSP zwrócili się z prośbą do prezydenta Konrada Fijołka o zwiększenie środków. Dołożonych zostało wtedy dodatkowe 200 tys. zł. W piątek, 19 kwietnia, wojewoda podkarpacki – Teresa Kubas-Hil przekazała informację o tym, że Rzeszów  otrzyma z budżetu państwa dodatkowe 600 tys. zł z przeznaczeniem na wóz dla OSP Pogwizdów Nowy.

- Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Podkarpacia to niezwykle ważny aspekt mojej działalności jako wojewody podkarpackiego. Wczoraj przekazałam  informację na temat dobiegających końca pracach związanych z uruchomieniem drugiego w Rzeszowie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy szpitalu MSWiA a dziś mam kolejną znakomitą wiadomość - mówiła Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki. - MSWiA właśnie przekazało na moje ręce informację, że zostały przyznane pieniądze na wsparcie w zakupach kolejnych pojazdów ratowniczo-gaśniczych dla ochotniczych straży pożarnych z Podkarpacia.  

W sumie dla województwa podkarpackiego przeznaczono prawie 6 mln. W tej kwocie jest 600 tys. zł dla OSP Pogwizdów Nowy. 

Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa dziękował za wsparcie, bo nowy wóz był marzeniem strażaków. Przypomniał, że starali się o fundusze z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. - Bardzo się cieszę z tej dotacji w wysokości 600 tys. zł, gdyż drugie tyle już mamy. Nadwyżkę pieniędzy, którą będziemy mieli po zakupie tego samochodu, przeznaczymy na dosprzętowienie i umundurowanie naszych strażaków z OSP Przybyszówka, Dębina i Wilkowyja – zapowiedział prezydent Rzeszowa.     

Prezydent szczególnie dziękował obecnemu na konferencji Zdzisławowi Kędziorowi, radnemu z osiedla Pogwizdów Nowy. - Prawie co tydzień był u mnie i przypominał: nowy wóz.    

Stanisław Wota, prezes OSP Rzeszów Pogwizdów Nowy mówił, że zależy im na samochodzie średnim, miejskim. - Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomagali nam w staraniach o ten wóz – dziękował Wota. 

ŹRÓDŁO: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów