Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Kolejne przyjazne miejsca w Rzeszowie

Rewitalizacja podwórek – m.in. przy ul. Hetmańskiej i Bohaterów Westerplatte, przebudowa aż dziewięciu boisk szkolnych , ogrody deszczowe – takie inwestycje zostaną wykonane w Rzeszowie za pieniądze, które miastu udało się zdobyć z funduszy Unii Europejskiej.
Kolejne przyjazne miejsca w Rzeszowie

Źródło: pixabay.com

Projekt „Rozwój zielonej infrastruktury i odbetonowanie powierzchni uszczelnionych w Rzeszowie” okazał się najlepszy w Polsce. Został wyżej oceniony niż podobne projekty przygotowane przez np.  Poznań i Łódź.  Dzięki temu miasto będzie mogło zrealizować działania o wartości ponad 5 mln zł, z czego ponad 4 mln zł to dofinansowanie zdobyte z Unii Europejskiej. 

Na czym polegać będzie to zadanie? – Dzięki niemu stworzone w naszym mieście zostaną m.in. kolejne, bardzo przyjazne przestrzenie dla mieszkańców. Projekt dotyczy także przebudowy boisk szkolnych, które zyskają nowe, zielone nawierzchnie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 

Na tę inwestycję złoży się kilka zadań zaprojektowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie. Pierwsze z nich to rewitalizacja podwórek, na których obecnie dominuje stara, często zniszczona asfaltowa lub betonowa nawierzchnia. Zostanie usunięta, a w jej miejscu pojawią się nowe zielone aranżacje. Zmiany zostaną wprowadzone na podwórkach znajdujących się przy ul. Legionów 16-18, Bohaterów Westerpalatte 3-5 i 5-7, Marii Skłodowskiej-Curie 2 oraz Hetmańskiej 14. 

Kolejnym elementem będzie przebudowa szkolnych boisk, na których asfaltowa nawierzchnia zostanie zastąpiona przyjazną, bezpieczną zieloną murawą. Te zmiany zostaną wprowadzone w dziesięciu miejscach: 

- Szkoła Podstawowa nr 2 przy ul. Kamińskiego 12,

- Szkoła Podstawowa nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Ptasiej 2,

- Zespół Szkół Plastycznych przy ul. ul. Staszica 16 A,

- Zespół Szkół Gospodarczych przy ul. Spytka Ligęzy 12,

- Zespół Szkół Samochodowych Technikum Samochodowe przy ul. Warszawskiej 26 A,

- Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 (SP nr 27 i PP nr 21) przy ul. Krzyżanowskiego 24,

- Szkoła Podstawowa Nr 29 przy ul. Partyzantów 10 A,

- Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 5 (Szkoła Podstawowa Nr 23, Przedszkole Publiczne nr 35) przy ul. Pelczara 3,

- Szkoła Podstawowa Nr 25 przy ul. Starzyńskiego 17.

Kolejną częścią tego dużego przedsięwzięcia będzie tworzenie ogrodów deszczowych w pasach drogowych. Powstaną m.in. przy  Kopernika, ul. Sobieskiego, ul. Żeromskiego, al. Piłsudskiego, ul. Króla Kazimierza, ul. Kwiatkowskiego, ul. Sokoła, ul. Dąbrowskiego, ul. Matejki, ul. Targowej, na placach Plac Ofiar Getta, Wolności, Śreniawitów. 

Wszystkie działania, które w ramach tego projektu zrealizuje miasto, wspomogą lepsze przenikanie wody do gleby. Dzięki temu uda się wyeliminować takie problemy jak np. pojawianie się większych zastoin wody po ulewnych deszczach. Przetarg na wybór wykonawcy inwestycji zostanie ogłoszony już niebawem. 

 

 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów