Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Gruntowny remont oficyny zespołu pałacowo-parkowego w Tyczynie oraz rozbudowa szkoły o łącznik i salę gimnastyczną

Zbliża się ku końcowi inwestycja polegająca na przebudowie oficyny Zespołu Pałacowo – Parkowego w Tyczynie i rozbudowaniu jej o łącznik z przeznaczeniem na szkolny internat.
  • Źródło: Powiat Rzeszowski
Gruntowny remont oficyny zespołu pałacowo-parkowego w Tyczynie oraz rozbudowa szkoły o łącznik i salę gimnastyczną

Źródło: Materiały prasowe Powiatu Rzeszowskiego

Inwestycja zakłada także rozbudowę obiektu Zespołu Szkół w Tyczynie o salę gimnastyczną z zapleczem szatniowo – socjalnym wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu, w tym terenową sceną widowiskową oraz kaskadowo opadającą widownią plenerową. W przedsięwzięcie to wpisane są również ciągi pieszo – jezdne, miejsca postojowe dla samochodów osobowych i autokarów, droga pożarowa z placem manewrowym, wiaty dla rowerów, wiata śmietnikowa oraz nasadzenia zieleni. Budynek oficyny wraz z jego rozbudową oraz salą gimnastyczną z częścią szatniowo – socjalną stanowi integralną całość pod względem funkcjonalno – przestrzennym.

Zespół Szkół w Tyczynie ma swoją siedzibę w obiekcie wpisanym do rejestru zabytków nieruchomych, tj. w budynku pałacu i pawilonu kompleksu Zespołu Pałacowo – Parkowego w Tyczynie, który otoczony jest z trzech stron zabytkowym zespołem parkowym.

Budynek oficyny został przeznaczony do remontu i adaptacji w taki sposób, by spełniał określoną funkcję użytkową, tj. na potrzeby internatu Zespołu Szkół w Tyczynie, który przewidziany jest dla 32 osób, w tym 31 uczniów i jednego wychowawcy. W internacie będzie łącznie 15 pokoi, w tym 11 pokoi dwuosobowych, 3 pokoje trzyosobowe oraz jeden pokój dla wychowawcy. Jeden z pokoi dla uczniów przystosowany będzie do przebywania w nim osoby niepełnosprawnej. Każdy z pokoi posiada łazienkę i przedpokój. W internacie przewidziano również pomieszczenia przeznaczone do wydawania posiłków, zmywalnię oraz jadalnię. Jest też dodatkowy aneks kuchenny dla uczniów oraz pokój do „cichej nauki”. Są również inne pomieszczenia towarzyszące, między innymi magazyn pościeli czystej i brudnej, pralnia wraz z suszarnią oraz pomieszczenia porządkowe.

fot. Materiały prasowe Powiatu Rzeszowskiego

Ze względu na zbyt małą powierzchnię budynku oficyny do tego, by znalazły się w niej wszystkie pomieszczenia przynależne funkcją do internatu, zaplanowano rozbudowę przy zachodniej ścianie oficyny w postaci trzykondygnacyjnego łącznika. Biorąc pod uwagę ukształtowanie terenu i duży spadek w kierunku zachodnim oraz wymogi Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, rozbudowę zaprojektowano tak, by dostosować ją do topografii terenu.

W łączniku zlokalizowano pomieszczenie kotłowni gazowej, która obsługiwać będzie zarówno nowo wybudowane budynki, jak też istniejący pałac i pawilon.

W zakresie inwestycji jest też sala gimnastyczna o wymiarach boiska 12 m x 24 m wraz z zapleczem sportowym składającym się z dwóch zespołów szatniowych z umywalniami i sanitariatami, pokój nauczyciela wychowania fizycznego z sanitariatem oraz sanitariaty ogólnodostępne.

fot. Materiały prasowe Powiatu Rzeszowskiego

 

Budynek oficyny z łącznikiem oraz obiekt sali gimnastycznej będą dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Jeden z pokoi dla uczniów wraz z łazienką na parterze oficyny został tak zaprojektowany, by mogła w nim przebywać osoba niepełnosprawna. Będzie możliwy dostęp na poziom wszystkich kondygnacji oficyny oraz łącznika za pomocą windy osobowej dostosowanej dla osób niepełnosprawnych.

Na część inwestycji dotyczącej budowy sali gimnastycznej Powiat Rzeszowski uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w kwocie 2 630 700 zł.

 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów