Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

To pewne - Powiat Rzeszowski buduje nowoczesną strzelnicę

22 marca Starosta Rzeszowski Marek Sitarz podpisał umowę na budowę strzelnicy. Wykonawcą prac będzie firma Karpat-Bud.
  • Źródło: Powiat Rzeszowski
To pewne - Powiat Rzeszowski buduje nowoczesną strzelnicę

Źródło: Materiały prasowe Powiatu Rzeszowskiego

To będzie jedna z najnowocześniejszych strzelnic sportowych w naszej części Polski. Przy ulicy Biznesowej w Rzeszowie, powstanie 50-metrowa hala strzelań wraz salą instruktażową, pomieszczeniami biurowymi i technicznymi o całkowitej powierzchni 1 120,46 m2. Miłośnicy sportów strzeleckich będą mogli korzystać z obiektów już wiosną przyszłego roku.

– To niezwykle ważna inwestycja, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom różnych środowisk. Takiego obiektu w okolicy dotychczas nie było. Ze strzelnicy korzystać będą i młodsi i starsi, i zawodowcy, i amatorzy – mówi Starosta Rzeszowski Marek Sitarz.

Strzelnica powstaje na terenie, stworzonego przez Powiat Rzeszowski, Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”. Zakres prac obejmuje m.in. roboty ziemne, fundamenty, roboty murowe, dach, elewację, wykończenie wnętrz, wykonanie instalacji elektrycznych i sanitarnych. W hali strzelań znajdzie się sześć podstawowych linii strzeleckich zaprojektowanych w rozstawie osi podłużnych stanowisk co 1,3 m. Każde stanowisko strzeleckie będzie miało 2,5 metra długości i 1,2 szerokości oraz utwardzoną powierzchnię. Podłoże hali strzelań pozwoli na prowadzenie zajęć strzelania w każdej pozycji strzeleckiej. Wyposażenie hali uzupełnione zostanie m.in. o zespół kulochwytu głównego, kulochwyt dolny, przegrody pionowe i system multimedialny przeznaczony do prowadzenia ćwiczeń strzeleckich. Dzięki temu, że strzelnica będzie kryta zminimalizowane zostaną uciążliwości związane z jej funkcjonowaniem.

fot. Materiały prasowe Powiatu Rzeszowskiego

Powstająca strzelnica ma sprzyjać rozwojowi sportu, promocji zdrowego trybu życia, ale także edukacji. Przyczyni się ona do wzrostu zainteresowania sportami strzeleckimi w powiecie i okolicy. Nowoczesny obiekt pozwoli na naukę bezpiecznej obsługi broni, rozwijając odpowiednie umiejętności oraz świadomość w zakresie przestrzegania procedur bezpieczeństwa.

Powstanie strzelnicy ma duże znaczenie również ze względu na fakt, że niektóre kierunku kształcenia w szkołach podległych Powiatowi Rzeszowskiemu są ściśle związane z bezpieczeństwem i obronnością. W Zespole Szkół w Tyczynie istnieje liceum o profilu policyjnym i penitencjarnym, w Liceum Ogólnokształcącym w Dynowie jest prowadzona klasa wojskowa, zaś w Trzcianie pożarnicza. Powiatowa strzelnica będzie również dostępna dla sportowców oraz służb mundurowych.

– Budowa strzelnicy wpisuje się w dążenie do rozwoju sportów strzeleckich oraz do wykształcenia świadomych, odpowiedzialnych obywateli, gotowych sprostać współczesnym wyzwaniom – dodaje Starosta Rzeszowski Marek Sitarz.

Łączna wartość inwestycji wynosi ponad 17 milionów złotych. 15 milionów to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, zaś 2 miliony to wkład własny Powiatu Rzeszowskiego.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów