Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Nowy stadion w Rzeszowie wybuduje firma Mirbud

W czwartek wybrany został wykonawca budowy Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki, które powstanie przy ul. Wyspiańskiego. Koszt tej inwestycji to 194 mln zł.
Nowy stadion w Rzeszowie wybuduje firma Mirbud

Źródło: Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

- PCLA od 18 lat szukało szansy na realizację. Zapowiedziałem, że w końcu trzeba przełamać tę niemoc jeśli chodzi o duże inwestycje sportowe w Rzeszowie i to się udało. Choć przyznam, że był to jeden z najbardziej skomplikowanych projektów z jakim miałem do czynienia. Po wcześniejszych konsultacjach z Ministerstwem Sportu i Samorządem Województwa Podkarpackiego zabezpieczyliśmy dodatkowe 30 mln zł na to zadanie. Rada miasta w środę poparła wczoraj mój wniosek w tej sprawie. A dziś wybraliśmy wykonawcę PCLA – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Inwestycję zrealizuje firma Mirbud ze Skierniewic. Nowy stadion ma być gotowy jesienią 2026 roku.

                                                                                                          

PCLA powstanie w miejscu obecnego stadionu Resovii. Będzie jednym znajnowocześniejszych stadionów lekkoatletycznych w Polsce. Ma być przystosowany do organizowania zawodów rangi mistrzostw Polski seniorów czy też  mistrzostw Europy U23, U20, U18. Stadion będzie wyposażony w 400 metrową bieżnię a także m.in. skocznie do skoku w dal, wzwyż, o tyczce oraz krytą, 150 metrową bieżnię.
Drugą funkcją stadionu będzie piłkarska. Obiekt spełni kryteria licencyjne Ekstraklasy i rozgrywek klubowych UEFA. Trybuny stadionu  pomieszczą na zadaszonych miejscach siedzących minimum 7 947 widzów. Boisko do gry w piłkę nożną będzie z trawy naturalnej, wyposażone w system nawadniania i podgrzewania. Stadion będzie przystosowany także do organizacji wydarzeń kulturalnych, takich jak np. koncerty.

 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów