Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

W Rzeszowie powstanie nowy żłobek

Budowa rozpocznie się lada dzień. – W żłobku na os. Drabinianka będzie miejsce dla 190 maluchów. W czwartek podpisałem umowę z firmą, która tę inwestycję zrealizuje – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
W Rzeszowie powstanie nowy żłobek

Źródło: Artur Gernand, Kancelaria Prezydenta, Urząd Miasta Rzeszowa

Żłobek powstanie przy ul. Jachowicza. – W sąsiedztwie pięknej szkoły i przedszkola, które oddaliśmy do użytku w 2022 roku. Koszt tej nowej, ważnej inwestycji wyniesie prawie 15 mln zł. Warte jednak podkreślenia jest to, że połowa tej kwoty to dofinansowanie zewnętrzne z programu Maluch+, które udało nam się zdobyć – dodaje Konrad Fijołek. Miasto Rzeszów z programu Maluch+ otrzymało także dofinansowanie na budowę jeszcze jednego żłobka, który powstanie na osiedlu Budziwój. 

Żłobek na os. Drabinianka będzie budynkiem parterowym o powierzchni ponad 1,8 tys. m kw. Wewnątrz obiektu znajdował się będzie zielony dziedziniec o powierzchni 235 m kw. , który oprócz funkcji reprezentacyjnej będzie pełnił także rolę wewnętrznego ogrodu. Dzięki takiemu rozwiązaniu dzieci, nawet podczas niesprzyjającej pogody, będą mogły bawić się wśród zieleni. Przy żłobku powstanie plac zabaw a także ogród warzywny.

W ramach tego zadania powstaną także chodniki, miejsca postojowe dla samochodów. Częścią inwestycji będzie także budowa zbiornika retencyjnego. Inwestycja będzie gotowa jesienią przyszłego roku. Wykona ją firma AJ Profibud.

ŹRÓDŁO: Artur Gernand, Kancelaria Prezydenta, Urząd Miasta Rzeszowa


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów