Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Kolejne ,,Opaski życia’’ wręczone seniorom

Rzeszów wzorem ubiegłych lat prowadzi program ,,Korpus Wsparcia Seniorów’’. W 2023 roku realizuje go Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie. W ramach programu kolejnych 158 seniorów zostało właśnie wyposażonych w opaski bezpieczeństwa.
  • Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa
Kolejne ,,Opaski życia’’ wręczone seniorom

Autor: Grzegorz Bukała

Spotkanie dotyczące programu odbyło się we wtorek w miejskim ratuszu. Gośćmi wydarzenia byli seniorzy, pracownicy MOPS oraz władze miasta.

- Bardzo ważną kwestią życia w mieście jest poczucie bezpieczeństwa. Dlatego realizujemy wiele projektów mających zapewnić mieszkańcom takie poczucie. Jeden z najnowszych - ,,Opaski życia” jest skierowany do osób wieku powyżej 65 lat. Dzięki niemu mieszkańcy mają przy sobie urządzenie, które pozwala w razie potrzeby wezwać pomoc, albo poinformować bliskich o złym samopoczuciu. Zależy mi na tym, aby z biegiem czasu coraz więcej naszych seniorów miało takie opaski, dlatego pracujemy już nad rozwojem programu – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

W przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia, senior może wcisnąć guzik alarmowy znajdujący się na opasce. W ten sposób, zostanie połączony z centrum ratunkowym. Opaska mierzy również podstawowe parametry życiowe. Jest wyposażona w czujnik upadku i lokalizator GPS. Seniorzy po otrzymaniu opasek, zostaną przeszkoleni z ich obsługi.

Projekt ,,Opaski życia’’ cieszył się dużą popularnością w pierwszej edycji, dlatego prezydent Rzeszowa wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej kontynuują jego realizację. 

- Staramy się rozszerzyć program i przygotować w kolejnym etapie jeszcze więcej opasek. Naszym celem jest takie rozwinięcie projektu, aby każdy, kto złoży zapotrzebowanie na opaskę, otrzymał takie urządzenie – dodaje Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa. 

We wtorek nowe opaski zostały przekazane kolejnym 158 seniorom.


 


Podziel się
Oceń

Komentarze