Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Jezusowi i Maryi wypalili oczy. Poważne zarzuty dla dwóch dzieciaków

Policja zatrzymała wandali, którzy uwzięli się na figurki Jezusa i Maryi z przydrożnej kapliczki. Okazało się, że stoją za tym 12- i 13-latek.
Jezusowi i Maryi wypalili oczy. Poważne zarzuty dla dwóch dzieciaków

Źródło: Policja

Na zdjęciach, które pokazuje policja, widać, jak sprawcy potraktowali figurki Jezusa i Maryi. W obu przypadkach za cel wzięli sobie oczy – wypalili je. Obie figurki stały w kapliczce w miejscowości Żuklin na Podkarpaciu.

„O zdarzeniu dyżurnego przeworskiej jednostki poinformowała jedna z mieszkanek Żuklina. W wyniku prowadzonych czynności ustalono, że do zdarzenia doszło 10 lipca, gdzie w przydrożnej kapliczce w miejscowości Żuklin doszło do zniszczenia dwóch figurek” – przypomina policja i chwali się, że już zatrzymała sprawców.

Okazało się nimi dwóch nastolatków z gminy Kańczuga. Mają 12 i 13 lat. 

Nie będą jednak odpowiadali za zwykły wybryk chuligański, ale – jak informuje policja – za obrazę uczuć religijnych. Na sformułowanie takich zarzutów pozwolił zebrany materiał. 

„W trakcie przesłuchania nieletni przyznali się do zarzucanych im czynów” – dodaje policja. I informuje: „Dalsze postępowanie w sprawie prowadzone będzie przez Sąd Rodzinny i Nieletnich w Przeworsku”.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów