Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Dziś Finał V Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie. Zwycięzców poznamy 6 października  

Dziś Finał V Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie. Zwycięzców poznamy 6 października  
zespół przybijający piątkę-ink
Aż 154 uczniów szkół średnich z województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego weźmie udział w Finale Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie. Uczniowie będą musieli rozwiązać test złożony z 30 pytań oraz odpowiedzieć na jedno z trzech pytań dotyczących zagadnień z zakresu bezpieczeństwa i prawa.  

W tym roku WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa organizuje Podkarpacki Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie już po raz piąty. Do finału zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 23 punkty z testu rozwiązywanego podczas I etapu. Taki wyniki uzyskało 154 uczniów.

W finale wezmą udział uczniowie z 20 szkół z 16 miast województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego. Najwięcej uczestników II etapu, bo aż 46 uczniów pochodzi z Krosna. 29 osób przyjedzie ze Stalowej Woli. 15 osób uczy się w Rzeszowie, 12 w Jarosławiu, 11 w Gorlicach, a 8 w Kolbuszowej. Po 5 uczniów na finał przyjedzie z Tyczyna, Staszowa i Strzyżowa. Kołaczyce i Mielec to miasta, w których uczy się po 4 uczestników II etapu Konkursu. 3 osoby są z Przemyśla, a po dwóch uczniów przyjedzie z Dębicy, Jasła i Łańcuta. Leżajsk będzie reprezentować jeden uczeń.

Rozgrywka finałowa dla najlepszych


Finał odbędzie się w rzeszowskim kampusie WSPiA. Podzielony będzie na dwie części. W pierwszej zakwalifikowani uczniowie rozwiążą test złożony z 30 pytań. Na odpowiedzi będą mieli 30 minut. W drugiej części Konkursu uczniowie będą udzielać pisemnej odpowiedzi na 1 zagadnienie wybrane z zestawu 3 pytań problemowych. Za tę część maksymalnie mogą zdobyć 5 punktów.

Zwycięzców poznamy 6 października 2021 r. Wtedy też dowiemy się, który z podkarpackich uczniów posiada największą wiedzą z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Najlepsi uczniowie otrzymają cenne nagrody ufundowane przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą. Nagrodami w Podkarpackim Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie są m.in.: bezpłatne studia w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej, zwolnienie z opłaty rekrutacyjnej na studia, bezpłatne miejsce w Zespole Mieszkań Uczelnianych WSPiA przez cały okres studiów oraz nagrody rzeczowe.

Konkurs


Podkarpacki Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie organizowany jest przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą po raz piąty. Co roku cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów. Do I etapu V edycji Konkursu zgłosiło się ponad 539 uczniów z 25 szkół średnich z woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego. Celem Konkursu jest szerzenie wśród uczniów szkół średnich postaw patriotycznych, popularyzację wiedzy na temat systemu obronności RP i obowiązków instytucji i obywateli w tym zakresie.

Podkarpacki Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie organizowany jest w ramach realizowanego od kilku lat przez WSPiA programu edukacyjno-badawczego „Bezpieczna Przyszłość". Przedsięwzięcie to jest także jedną z wielu form działalności, istniejącej od 2010 r. Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa prowadzonej przez WSPiA pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, we współpracy z Podkarpackim Kuratorem Oświaty. W zajęciach w ramach Akademii co roku uczestniczy około 1200 uczniów ze szkół średnich z 10 największych miast województwa podkarpackiego.
maf

wspia
wspia


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów