Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Szpital w Górnie walczy z legionellą z Rzeszowa

W komunikacie dotyczącym zakażeń Legionella pneumophilia Państwowy Powiatowy Inspektorat sanitarny w Rzeszowie potwierdza, iż łączna ilość zakażeń na terenie Rzeszowa oraz powiatu rzeszowskiego doszła już do 71 osób hospitalizowanych. To oczywiście wierzchołek góry lodowej bowiem nikt nie wie ile osób choruje w domach.
Szpital w Górnie walczy z legionellą z Rzeszowa

W przypadku prowadzenia statystyk zachorowań zawsze pojawia się problem związany z metodologią liczenia. Kiedy czytamy komunikat inspektoratu sanitarnego musimy wiedzieć, że chodzi o hospitalizacje osób u których potwierdzono zakażenie.

Z 71 potwierdzonych przypadków, 11 dokonano w SPZZOZ „Sanatorium” w Górnie. To pacjenci przewiezienie z Rzeszowa. W przypadku kolejnych 12 osób hospitalizowanych z zapaleniem płuc uzyskano wynik negatywny.

-„ Jak na sierpień to ilość osób hospitalizowanych w związku z zapaleniem płuc nie jest mała” – mówi Grzegorz Hydzik, lekarz pulmonolog, dyrektor SPZZOZ „Sanatorium” w Górnie.

SPZZOZ „Sanatorium” w Górnie jest w pełni przygotowanym podmiotem do tego, by leczyć pacjentów, u których pojawiają się choroby układu oddechowego. W czasie pandemii COVID, w szpitalu mieścił się oddział osób hospitalizowanych u których zdiagnozowano tę właśnie chorobę, dziś zaś leczy osoby zakażone legionellą.

Nina Sołtys


Podziel się
Oceń

Komentarze