Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Masz psa, masz obowiązki. Uważaj, żeby mandat ci o nich nie przypominał

Każdy właściciel psa powinien znać swoje obowiązki. I zasady, których trzeba przestrzegać na spacerze. W przeciwnym razie możemy nieźle oberwać po kieszeni.
Masz psa, masz obowiązki. Uważaj, żeby mandat ci o nich nie przypominał

Źródło: iStock

Jeśli wybierzemy się z naszym psem na spacer, to musimy pamiętać, że jesteśmy z nim miejscach publicznych. I że wtedy obowiązują inne zasady niż w domu. Ale po kolei…

• Psy, które są pod naszą opieką, przede wszystkim muszą być na smyczy, nawet jeśli właścicielowi wydaje się, że potrafi nad nim zapanować w każdej sytuacji. Zdrowy rozsądek podpowiada, że to tylko zwierzę i że nie można do końca przewidzieć, jak się zachowa. 

Jeśli zatem nasz pies biega bez smyczy poza ogrodzeniem domu lub w miejscu publicznym: w parku czy na ulicy lub zostawimy go przed sklepem bez opieki, to grozi nam za to mandat od 50 do 250 zł. 

• Jeśli nasz pies biega na nieogrodzonej posesji, jest bez opieki w miejscu publicznym lub puszczamy go wolno podczas spacerów, co zagraża zdrowiu, a nawet życiu innych ludzi, może nas to kosztować  do 500 zł kary. 

• Sprzątanie po psie, to kolejny obowiązek ich właścicieli. Grozi za to mandat w wysokości 500 zł. 

Psie kupy zbieramy – przypomnijmy dla porządku – do woreczka na psie odchody i wyrzucamy nie do kosza na bioodpady, a do zmieszanych odpadów niesegregowanych.

Jak widać po tym zestawie zasad i obostrzeń, bycie właścicielem psa jest nie tylko przyjemnością, ale poważnym obowiązkiem. I pracą, którą musimy wykonać i nad sobą, i naszym pupilem. 


Podziel się
Oceń

Komentarze