Dreszczowiec w Rzeszowie i wielki krok do awansu dla Arki

Resovia Rzeszów nie wykonała kolejnego kroku do przodu w walce o utrzymanie w Fortuna 1. Lidze. Rzeszowianie przegrali 2:3 z drugą w tabeli Arką Gdynia na wyjeździe. Zdecydowanie nie był to jednostronny mecz, śmiało można go określić mianem „dreszczowca”. Jednak najważniejsze są punkty, a te są tylko po stronie Arki.

Źródło: Facebook / Podkarpaccy Kibice

Podobnie jak we wtorkowym meczu z Wisłą Kraków Resovia dobrze się broniła. Z atakowaniem było trochę gorzej, ale to jednak Resovia otworzyła wynik meczu. Strzelcem bramki na 1:0 był bohater meczu z „Białą Gwiazdą” Maciej Górski. Następnie Arka zaczęła wykorzystywać swoją ofensywną przewagę i zadała dwa szybkie ciosy – najpierw strzelił Karol Czubak, a dwie minuty później zdobyła gola na 2:1 za sprawą Kacpra Skóry. Resovia do przerwy już nie odpowiedziała.

Arka dominowała również na początku drugiej połowy, co zostało udokumentowane w 57. minucie – strzelcem bramki był ponownie Skóra. Resovia złapała kontakt jedenaście minut później (ponownie na listę strzelców wpisał się Górski) i ambitnie dążyła do wyrównania, jednak wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Arka Gdynia - Resovia 3:2 (2:1)

Czubak (34’), Skóra (26’, 57’) - Górski (27’, 68’)

Arka: Lenarcik - Gojny, Azatsky, Marcjanik, Stolc - Lipkowski (79’ Staniszewski), Borecki, Kobacki (90’Predenkiewicz), Sidibe, Skóra (79 ‘Navarro) - Czubak. Trener Wojciech Łobodziński

Resovia: Pindroch - Mikulec, Bukhal, Bondarenko, Tomal (65’ Bąk) - Wasiluk (85’ Jaroch), Urynowicz (65’ Kanach), Ibe-Torti (65’ Mazek), Łyszczarz, Eizenchart – Górski

Żółta kartka: Sidibe (Arka)

Sędzia: Ramus (Toruń)